top of page
  • BBK

BILANCIA ROKA 2020

Rok 2020 bol pre náš klub veľkou skúškou. Do roku sme vstupovali plní očakávaní. Hneď na úvod roka 18.1. sme v Športovej hale hostili družstvo z Holíča. Bol to priamy súboj o prvé miesto

v tabuľke v 2. lige mužov. Tomu zodpovedala aj divácka účasť – plná hala, aká na basketbalovom zápase ešte nebola. V klube okrem mužov v roku 2020 pôsobili aj 4 mládežnícke tímy, kde kadeti, žiaci a starší mini bojovali o postup na Majstrovstvá SR. Okrem toho sme mali rozbehnutú prípravku najmenších basketbalistov. Rok 2020 mohol byť po viacerých stránkach (najlepšie umiestnenia, najviac tímov v ligových súťažiach v histórii klubu, najviac detí a pod...) najúspešnejším rokom v histórii klubu.

Korona zamiešala karty aj nám a zo vzniknutej situácie sme sa snažili vyťažiť čo najviac. Kvôli opatreniam sme viacero týždňov netrénovali. Na druhej strane vždy, keď to bolo možné, sme

v tréningovom procese pokračovali či už na vonkajšom ihrisku, alebo v skupinkách po 6. Naši tréneri spravili maximum preto, aby naši hráči mohli trénovať čo najviac a nestratili tak kontakt

s basketbalom.

Napriek všetkému sa tri mládežnícke tímy prebojovali na záverečné turnaje Majstrovstiev SR

v basketbale.


Muži

Muži hrajú 2. ligu a v marci 2020 viedli tabuľku. Káder mužov tvoria prevažne naši odchovanci. Hráči s extraligovými skúsenosťami, skúsenosťami zo zahraničia, či reprezentanti

v mládežníckych kategóriách (Jarolín, Jánošík, Predný T., Bučko) vhodne doplnenými našimi juniormi. V aktuálnej sezóne 2020/2021 bolo našou ambíciou vyhrať 2. ligu a v ďalšej sezóne tak postúpiť a hrať v 1. lige. Trénerom mužov a juniorov je Jakub Gajdoš.

V tejto sezóne sme zatiaľ odohrali jeden zápas. 19. 12. 2020 sa mal v Bánovciach odohrať zápas Slovenského pohára v basketbale, kde do Bánoviec mal prísť úradujúci majster SR – Inter Bratislava. Bohužiaľ, nielen zápasy Slovenského pohára, ale aj ligové zápasy, sú v tejto sezóne ohrozené.


Juniori

V sezóne 2020/2021 sme sa s kadetmi presunuli do kategórie juniorov. Juniori stabilne podávajú kvalitné výkony a patria k slovenskej špičke. To dokazuje aj postup na Majstrovstvá SR v júli 2020, kde v Košiciach obsadili výborné 5. miesto. V tejto sezóne sme zahájili spoluprácu

s kondičným trénerom Martinom Mrvišom z Handlovej (skúsenosti s extraligovými tímami)

s cieľom skvalitniť tréningový proces a posunúť našich hráčov na vyššiu úroveň.


Starší žiaci

Starší žiaci vedení trénerom Tomášom Predným rovnako postúpili na záverečný turnaj Majstrovstiev SR, kde obsadili 8. miesto. Do tejto sezóny mali výborný vstup, keď po 4 odohraných zápasoch viedli ligovú tabuľku.


Mladší žiaci

S trénerom Jánom Urbanom takisto postúpili na záverečný turnaj MSR, kde obsadili 6. miesto.

V tejto sezóne zatiaľ neodohrali žiadny zápas.


Prípravka

V rámci prípravky s trénerom Miroslavom Laušom pracujeme na náborových aktivitách.

26. 6. 2020 sme v telocvični zorganizovali otvorenú hodinu basketbalu s cieľom prilákať deti

k tomuto športu. Pracujeme na zviditeľnení klubu nielen cez sociálne siete, ale aj napríklad cez banery umiestnené v meste. Viacero plánov pre rozšírenie našej hráčskej základne však stopla korona.

Klub má aj v roku 2021 viacero plánov. Všetko však súvisí s tým, ako sa nám a spoločnosti podarí zvládnuť koronakrízu.

Hlavné ciele 2021:

- rozšírenie hráčskej a trénerskej základne

- otvorené tréningy, hodiny na jednotlivých školách

- basketbalový krúžok na ZŠ Duklianska

- v spolupráci s SBA organizovanie Minibasket show v Bánovciach n. B. pre najmenších

- postup, resp. účasť mužov v 1. lige

- min. 4 mládežnícke družstvá

bottom of page