top of page
  • BBK

Herný víkend - U15

Starší žiaci boli cez víkend úspešní len z polovice. V sobotu v Trnave porazili domácich rovesníkov v pomere 59:74. V nedeľu však zaknihovali prvú prehru v sezóne, keď nestačili na silného súpera zo Serede.


10.10.2020

MBK AŠK Slávia Trnava - BBK Bánovce n/Bebravou 59 : 74 (31:42)

10.10.2020 

Body za BBK : Pira 28, Stanko 22, Goga 12, Gajdoš Š. 5, Filip 3, Plenta 2, Tuchyňa 2, Gajdoš A., Herián, Pavlík, Urban, Vaško. Tréner Tomáš Predný: V sobotu sme nastúpili v Trnave proti dobre známemu súperovi. Naše doterajšie merania síl priniesli vždy vyrovnané priebehy zápasov a napínavé koncovky. Preto bolo pre nás podstatné dobre vstúpiť do zápasu a od začiatku vytvoriť tlak na súpera . To sa nám aj podarilo , od úvodu sme dobre pracovali v obrane . Darilo sa nám získavať lopty súpera a pretaviť ich následne do rýchlych protiútokov. Myslím si, že sme boli v zápase aktívnejšie družstvo a v podstate od začiatku sme si postupne budovali náskok. Domácim chýbal Rybnikár , čo je ich výrazná opora v podkošom  priestore. Nečakane teda bola výšková prevaha na našej strane , ktorú sa nám darilo využívať v zakončení, ako aj v doskoku. Podali sme dobrý kolektívny výkon a som rád, že k tradičnému strelcovi Pirovi sa pomaly začínajú pridávať ďalší spoluhráči. 11.10.2020

BK Lokomotíva Sereď - BBK Bánovce n/Bebravou 128 : 43 (69 : 20) Štvrtiny: 30:12; 39:8; 28:11; 31:12

Body za BBK: Pira 14, Stanko 10, Goga 9,  Tuchyňa 6, Gajdoš Š. 3, Vaško 1, Filip, Gadoš A., Herián, Pavlík, Plenta, Urban. V nedeľu nás privítal súper z iného súdka. Vedeli sme čo od Serede môžme asi očakávať , pripravovali sme sa na tento zápas, žiaľ pri pohľade na výsledok treba otvorene priznať , že asi nie dostatočne. Pokiaľ som v hodnoteniach predošlých zápasov vravel, že sme dobre aktívne bránili, až Seredania nám ukázali, čo to aktívna agresívna obrana znamená. Od úvodu zápasu nás súper zatlačil celoplošným pressingom, na ktorý sme počas celého priebehu len veľmi ťažko hľadali recept. Proti takejto obrane treba hrať rýchlo, ale s chladnou hlavou. To sa nám žiaľ nedarilo. Na tlak súpera sme nedokázali reagovať , z čoho vyplynulo nespočetné množstvo strát a veľmi rýchle narastanie bodového konta súpera. Domáci napriek vysokému náskoku v zápase nepoľavili a nevypustili ani jeden súboj, čo je určite vec, z ktorej si môžeme brať príklad. Sme družstvo s najnižším vekovým priemerom v súťaži a pokiaľ chceme pomýšľať na to, že budeme hrať s top tímami súťaže o prijateľný výsledok , súper nás určite nesmie predčiť v bojovnosti, dravosti a zdravej drzosti. Napriek tomu sme mali v zápase aj svetlejšie chvíľky. Potešiteľný je fakt, že pokiaľ sa nám podarilo prejsť na útočnú polovicu, dokázali sme si vytvoriť šance, bodovo sa presadiť a byť aspoň v tomto priestore dôstojným súperom. Napriek vysokej prehre som vďačný za tento zápas, keďže nám ukázal kde je úroveň súťaže U15 a odhalil naše rezervy. Verím , že tak ako úvodné 3 víťazstva v sezóne priniesli do tímu dobrú atmosféru, tak táto prehra nás nabudí k lepšej práci na tréningu a do budúcich zápasov s takýmito súpermi budeme lepšie pripravení.


BBK do toho !!!

bottom of page