top of page
  • BBK

MUŽI PRIEBEŽNE NA PRVÉ MIESTO!

18.1.2020

2. liga Muži


BBK Bánovce nad Bebravou – MŠK BO Holíč 81:76 (41:37)

Body: Rozenberg 38, Kubala 23, Linder 9, Predný T. 5, Jánošík 2, Miklo 2, Hronský 2 (Drevený, Schubert, Lagin, Lacko)


Tréner: J. Gajdoš


Štvrtiny: 16:17, 25:20, 19:14, 20:25

V sobotu večer sa v bánovskej športovej hale stretli domáci so súperom z Holíča v priamom súboji o priebežné prvé miesto v druholigovej tabuľke. Bánovce si uvedomovali silu súpera, ktorý vzbudzoval obavy svojou neporaziteľnosťou a vysokými víťazstvami. Holíč pricestoval do Bánoviec aj s bývalým extraligovým hráčom 211 cm vysokým Liborom Došekom, ktorý má vo svojej zbierke aj extraligový titul s družstvom Pezinka.


Pred zápasom sa uskutočnila milá slávnosť, ktorá sa niesla v znamení ocenení pre dlhoročného predsedu a zakladateľa klubu MUDr. Ľubora Paula a pre dlhoročného funkcionára klubu Vojtecha Igaza, ktorí sa najväčšou mierou pričinili o rozvoj basketbalu v meste za posledných 20 rokov. V prvej sezóne klubu 1999/2000 vstúpili do ligových súťaží len s jedným seniorským tímom. Dnes, ich výrazným pričinením, má Bánovský basketbalový klub v ligových súťažiach 4 družstvá (1 mužské a 3 mládežnícke). Obaja ocenení prebrali z rúk primátorky mesta pani Rudolfy Novotnej ďakovný list a spomienkové darčeky k 20-temu výročiu existencie klubu.


Vstup do zápasu mali lepší hostia, ktorý využili svoju prevahu pod košom a viedli už o 8 bodov 9:17. V závere prvej štvrtiny však Bánovce strelecky pookriali a stiahli náskok súpera na 1 bod. Počas ďalšej štvrtiny Bánovce zlepšili streľbu a vďaka výborne streleckým disponovaným Rozenbergovi a Kubalovi, si do druhého polčasu vybudovali mierny náskok. Tretia štvrtina bola v znamení výbornej obrany, na ktorú Holíč ťažko hľadal spôsob ako ju prekonať.

V závere si už Bánovce náskok postrážili a zaslúžene zvíťazili. Pripravili tak súperovi prvú prehru v sezóne a dostali sa tak na prvé miesto v tabuľke 2. ligy.


Bánovce hnala za víťazstvom aj fantastická divácka kulisa. Do športovej haly si našlo cestu 180 divákov, ktorých zároveň pozývame i na najbližší domáci zápas 2. ligy mužov v sobotu 1.2.2020. Súperom Bánoviec budú basketbalisti z Ivanky pri Dunaji, ktorí ako jediní porazili Bánovce a Bánovčania im tak chcú prehru už v najbližšom zápase odplatiť.


bottom of page