top of page
  • BBK

Starší žiaci cez víkend víťazne!

BBK Bánovce n. Bebr. - BK Junior Komárno 70:64

Štvrtiny: 11:16 ; 22:10 ; 19:19; 18:19

Body za BBK : Pira 32, Tuchyňa 12, Goga 10, Stanko 7, Filip 5, Gajdoš Š. 4, Babušík, Gajdoš A. , Herián, Vaško.

BBK Bánovce n. Bebr. – MBK Karlovka Bratislava – MS 122:28

Štvrtiny: 35:8 ; 22:5 ; 31:11 ; 34:4

Body za BBK: Pira 35, Goga 34, Stanko 18, Tuchyňa 10, Babušík 7, Gajdoš Š. 7, Herián 5, Vaško 4, Filip 2.

Tréner Tomáš Predný: Nastúpili sme do zápasov, pre nás v podstate s neznámymi súpermi , vzhľadom na to že sme sa v posledných dvoch-troch sezónach vzájomne nekonfrontovali . O motiváciu do zápasu nebola núdza, keďže máme za sebou takmer 2 mesiace letnej prípravy, z toho mesiac kondičných tréningov, a aj keď sme odohrali viacero prípravných stretnutí, na chlapcoch bolo vidieť chuť a odhodlanie vstúpiť do sezóny v náročnej kategórii Starší žiaci so cťou a pobiť sa o čo najlepšie výsledky.

Napriek tomu úvod zápasu s Komárnom nám nevyšiel úplne podľa predstáv. Dobre sme bránili, hrali aktívnu obranu, ale v útoku sme stagnovali, aj keď sme si pekne posúvali loptu z rúk, chýbal niekto kto by zobral na seba zodpovednosť do zakončenia. V druhej štvrtine však úvodná nervozita ustúpila, chlapci sa odhodlali hrať viac súboje 1 na 1 a súperovi odskočili do polčasu na rozdiel 7 bodov. Vzhľadom na to, že hra sa v druhom polčase viac vyrovnala, tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci. Obe družstvá hrali rýchly basketbal, hralo sa vo vysokom tempe a každý chvíľku ťahal pílku. Som rád, že sme tento zápas v napínavom závere zvládli a pripísali si cenné body do tabuľky.

V nedeľu sme nastúpili proti Karlovke , ktorá na súpiske disponuje aj so staršími hráčmi a teda hrá mimo súťaž. Chceli sme zachytiť najmä úvod zápasu, aby sme využili maximálne zbytky síl po náročnom predošlom dni. Napokon sme vstúpili do zápasu výborne , a s veľkou chuťou čo značí 35 nastrieľaných bodov . Opäť sa nám darilo vytvárať tlak na súpera dôslednou obranou a hrať rýchly prechod do útoku. V ďalšom priebehu Bánovčania nepoľavili a bavili sa hrou. V striedaní sa vystriedali všetci hráči z lavičky a som rád, že svoju šancu využili naplno, udržali tempo našej hry a bonusom je zápis všetkých hráčov v listine strelcov.


Som rád, že sa nám podarilo vstúpiť úspešne do sezóny , verím že to chlapcov povzbudí do ďalšej práce na tréningu, lebo zápasy okrem pekných momentov, ukázali aj veľa nedostatkov, na ktorých musíme pracovať a odstrániť čo najskôr , keďže najbližšie nás čakajú nároční súperi z Trnavy a Serede.


BBK do toho!!!

bottom of page